fb
yt
Вгору
ВСП Барський фаховий коледж
транспорту та будівництва
Національного транспортного університету
Звернення директора
director
Фільм про коледж
video
Веб-камери
cam_1
Пам'ятник "Запорожцю"
cam_2
Ландшафт перед гуртожитком
Student бкТБ
video
Спортивне життя

Спорт і молодь - поняття нероздільні. Колектив коледжу живе за принципом: «У здоровому тілі - здоровий дух». Ця формула втілює ідею всебічно розвиненої особистості, в якій фізична досконалість органічно поєднується з високим рівнем інтелектуально-духовного розвитку.

Здоров’я – перша й найважливіша потреба людини, яка визначає його здатність до праці та забезпечує гармонійний розвиток. Здоровий спосіб життя – це раціонально організований, активний, трудовий, загартовуючий та в той же час захищаючий від впливу навколишнього середовища спосіб життя, який дозволяє до глибокої старості зберігати моральне, психічне й фізичне здоров’я людини. Формування здорового способу життя залежить тільки від нас самих, нашої самооцінки, переконань та світогляду і є головним важелем первинної профілактики здоров’я молоді через зміну стилю та укладу життя, його оздоровлення з використанням знань для подолання шкідливих звичок, гіподинамії та несприятливих сторін життя, пов’язаних із різноманітними ситуаціями. В нашому навчальному закладі ці питання є пріоритетними.

Викладачі комісії фізичного виховання працюють над методичною проблемою: «Виховання в студентів стійкого інтересу до занять фізичною культурою», адже систематичні заняття фізичними вправами запобігають виникненню хвороб, покращують імунну систему, а також прискорюють відновлення функцій всіх систем і органів людського організму. При проведенні занять з фізичного виховання використовуються різні форми організації навчально-виховного процесу: обов’язкові заняття з фізичної культури, що проводяться за розкладом, самостійні заняття студентів у групах здоров’я та спортивних секціях.

До занять з фізичної культури та виховання залучено всіх студентів 1-4 курсів денної форми навчання. Відвідує заняття фізичної культури 635 студентів. У спортивних секціях БКТБ НТУ займається 110 студентів, у спортивних секціях міста - 18 студентів з таких видів спорту як спортивні ігри, різні види єдиноборств.

Спортивно-масова робота коледжу багатогранна, потребує чимало зусиль в організаційному плані, проте наша студентська молодь надзвичайно активна. Згідно з планом спортивно-масової роботи на навчальний рік передбачені:

легкоатлетичний крос серед студентів 1-2 курсів;

спартакіада коледжу з видів спорту (баскетболу, волейболу, футболу, настільного тенісу, шахів, легкої атлетики);

військово-спортивний конкурс «Козацькі забави»;

спартакіада коледжу серед збірних команд спеціальностей та команди викладачів;

одноденні туристичні походи;

участь в районній спартакіаді серед навчальних закладів.

Щорічно у вересні-жовтні серед студентів І-ІІ курсів проводяться легкоатлетичні кроси. В фінальних змаганнях беруть участь студенти груп, що показали кращі результати. Змагання проводяться в міському парку та на стадіоні. Студенти, що зайняли призові місця нагороджуються грамотами.

На сьогоднішній день кожен розуміє, що заняття спортом - це запорука покращання здоров’я, а значить, - подовження життя. Саме тому студенти із захоплення беруть участь у Спартакіаді коледжу з семи видів спорту серед груп І-ІІ курсів. Команди навчальних груп змагаються з волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, шахів.

Надзвичайно популярною в коледжі є Спартакіада серед збірних команд спеціальностей та збірної викладачів. Ці змагання цікаві тим , що в них беруть участь не лише студенти , а й викладачі, які власним прикладом доводять: «Найкращий спосіб зміцнити здоров’я – не втрачати його!».

Туристичні походи завжди були популярними серед юнаків та дівчат нашого закладу. Давно минув той час, коли відпочинком вважалося «сидіти біля телевізора».Вчені не так давно встановили цікавий факт: щоб підтримати фізичне і психічне здоров'я в нормі, людині необхідно провести на природі мінімум 200 годин на рік. А це не так вже й багато - всього 3 вихідних на місяць.Туристичний похід - це спілкування з природою, враження від краєвидів, активне пересування, дружнє спілкування в неформальній обстановці далеко від міської суєти, що приносить неймовірну користь організму, зміцнюючи як фізичне, так і психічне здоров'я, знімає напругу і втому.

Команда коледжу постійно бере участь у змаганнях на першість району з міні-футболу, волейболу та баскетболу серед закладів І-ІІ рівнів акредитації. В 2013 році у запеклій боротьбі з футболу команда здобула І місце, не програвши жодного матчу!

Вести здоровий спосіб життя та бути завжди у хорошій фізичній формі — в нашому коледжі модно. У навчальному закладі функціонує низка різноманітних спортивних секцій, учасниками яких можуть стати усі охочі.Викладачі комісії проводять секційну роботу, яка дозволяє залучати все більше студентів до занять фізичною культурою, зміцнює їх та фізично вдосконалює, виховує інтерес до здорового способу життя.

Важливою умовою організації та проведення навчально-виховної роботи з фізичного виховання, організації оздоровчо-спортивної роботи є наявність спортивно-матеріальної бази. В нашому закладі діє навчально-тренувальний комплекс, який використовується як для проведення навчальних занять, так і для організації фізкультурно-оздоровчої роботи. До спортивного комплексу входять: спортивна зала, дві тренажерні зали, зала для гри в настільний теніс, борцівська зала, реабілітаційний центр «Здоров’я» для студентів, що мають порушення опорно-рухової системи.

В коледжі створено найкращі умови для досягнення спортивних висот.